


Információk, érdekességek
Top 5 immunerősítő tipp
2016. november 30.
Rövidebbek lesznek a nappalok, kevesebb időt töltünk a szabadban, télre pedig már a nyáron bevitt vitaminforrások is kezdenek kiürülni. Az egyik svéd távedzettem, Utasi Péter írta még szeptember végén, hogy már délután 5-re sötét van náluk. Igen, ez is visszatartó erő lehet a szabadtéri programoknál a hidegen kívül.
Beszorulunk a szobába. Az őszi esős napok beköszöntével a hangulatunk is kezd a mélyponton felé közelíteni, és ugrásszerűen megnő a megfázás, a felső légúti és emésztőrendszeri megbetegedések előfordulása.
Viszont vannak azonban olyan emberek, akiknek „erős az immunrendszerük”. De hogy érik ezt el? Te is meg tudnád úszni az őszt és a telet betegségek nélkül?
Az erős immunrendszert nem lehetetlen elérni, csak figyelj oda pár dologra, és megerősítheted belső ellenállórendszeredet, illetve megelőzheted és enyhítheted az influenza tüneteit. Mi segíthet abban, hogy könnyebben, energikusabban vegyük az influenzás időszakot?
§ A kiegyensúlyozott, tiszta táplálkozás alap, ezen felül vannak olyan élelmiszereink, amik fogyasztásával védőpajzsot építhetünk ki magunkban a kórokozók ellen. A fokhagyma az egyik legjobb vírusölő növényünk, a gyömbér reszelve sültekhez, vagy teaként fogyasztva is első osztályú, nemcsak gyulladáscsökkentő, de élénkítő hatású is, éppen úgy, mint a zöld tea, és a ginzeng.
A D-vitamin valóban gyógyítja a magas vérnyomást?
2016. november 20.
Azt nem árt tudni, hogy nem minden betegség kezelhető D-vitaminnal, aminek a megelőzésében ez az anyag szerepet játszik. Többek között ilyen a magas vérnyomás betegség is, melynél csak az életmódváltás, és a megfelelő gyógyszeres kezelés jelenthet megoldást. A témában dr. Kapocsi Judit tanárnőt, a trombózisközpont magas vérnyomás specialistáját kérdeztük.
Magas a vérnyomás? Ne legyintsen rá!
Sokan csak egy laza kézmozdulattal elintézik, ha magas a vérnyomásunk, mondván majd nem isznak kávét. Azonban ez nem ennyire egyszerű. Az ok, amiért a legtöbben egyszerűen nem veszik komolyan ezt a betegséget az, hogy nem jár különösebb tünetekkel. Sokszor a betegek nem is tudják, hogy magas vérnyomással küzdenek, így amikor kiderül, végiggondolva napjaikat úgy érzik, belefér, hiszen az életük semmiben sem változott.
Azonban az, hogy magának a betegségnek nincsenek jellemző tünetei, vagy akár semmilyen tünettel nem jár, nem jelenti azt, hogy a következményekkel ne kellene számolni – nem véletlenül illetik a betegséget a „néma gyilkos” jelzővel. A tartósan magas, vagyis 140/90 Hgmm feletti értékek ugyanis rombolóan hatnak az érrendszerre. A kezeletlen hipertónia mikro sérüléseket okoz az erek belső, endothel részén. Ezekben a kis sérülésekben azután könnyedén keletkezhetnek vérrögök, melyek a képződési helyükről leszakadva a vérárammal eljuthatnak a testen belül bárhová. Ennek megfelelően a magas vérnyomás következménye lehet trombózis, stroke, szívroham, vagy halálos tüdőembólia is.
Genetika vagy tudatosság? Okok, amiért 90 évesen is ép egy fogsor
2016. november 17.
Örök kérdés, hogy vajon fogaink eredendően kihullásra vannak-e ítélve, vagy azok csak az életmódunk miatt mennek tönkre az évek során? Hogy megóvhatjuk-e eredeti mosolyunkat idős korunkig?
Rohanó világunkban, amikor még a két-három perces fogmosás is hosszúnak tűnik, sok páciens éppen azért veszi félvállról a megfelelő szájápolási szokásokat, mert úgy gondolja, hogy semmit sem tehet az időskori fogvesztés ellen.
Ha Ön is ezen a véleményen van, akkor rossz hírrel kell szolgálnunk! Az egészséges mosolyért nekünk kell tenni!
A szájhigiéniával kapcsolatosan elvégzett nemzetközi felmérések lesújtó eredményekkel szolgáltak, és aggasztó problémára hívják fel a figyelmet újra és újra: a világ lakosságának komoly része, többek között mi, magyarok is, rendkívül kevés időt és energiát fordítunk fogaik védelmére.
A hazai szokásokról készült összesítésekből az derült ki, hogy bár szinte mindenki tisztában van a teendőkkel (hányszor és hogyan kellene fogat mosni), a megvalósításba többször hiba csúszik. Ennek egyenes következménye, hogy a magyar szájakban találjuk a legtöbb szuvas fogat, és hogy egy felnőtt magyar fogsorából átlagosan tíz fog hiányzik.
Kineziológiai szalag – Csodaszer vagy divathóbort?
2016. november 13.
Egyre többen igyekszünk a lehetőségekhez képest távol tartani magunkat mesterségesen kialakított, civilizált környezetünk negatív hatásaitól. Igaz ez legnagyobb kincsünk, egészségünk megőrzése vagy visszanyerése terén is. Szerencsére ma már számos gyógymód közt válogathatunk, amely anélkül támogatja a gyógyulás folyamatát, hogy káros mellékhatásokkal járna. Remek példa a kineziológiai szalag, amelynek elsősorban a mozgásszervi rehabilitáció során van kiemelkedő szerepe.
A kineziológiai szalagot (kinesio tape-et) és hatását a mai napig bizonyos fokú misztérium övezi. Sokan divathóbortnak tartják, mások esküsznek áldásos hatására. E bizonytalanságra az a magyarázat, hogy egyelőre nem áll rendelkezésünkre elegendő mennyiségű és minőségű kutatás, amely tudományosan is igazolná a szalag hatását. Egy azonban bizonyos. A tape a legtöbb mozgásszervi megbetegedés esetében kivételesen hatékony kiegészítő terápiának bizonyul, a sportolók számára pedig maga a megváltás. Nem csoda, hogy világszerte egyre több szakember alkalmaz tape-et a kezelés során, és az olimpiákon vagy más versenyeken kevés sportolót látni, aki nem visel szivárvány színű szalagokat a testén.
Zsír van rajtad, vagy izom?-avagy a skinnyfat
2016. november 08.
Teljesen normális a testsúlyod, mégis löttyedt, narancsbőrös vagy, alig van rajtad izom? Mindenkinek más és más a szép. De abban kiegyezhetünk, hogy sovány, de löttyedt senki nem szeretne lenni közülünk, akár férfi vagy, akár nő. Egy biztos, ha csak fogyókúrázol, vagy kizárólag kis intenzitású, hosszú edzéseket végzel, esztétikailag nem kapod meg azt az eredményt, amire vágysz.
Nem az a cél, hogy összefogó sztreccsben, alakformáló harisnyákban jól nézzél ki, nézd meg a mai huszonévesek többségét a strandon. Ki akar úgy kinézni, mint a többségük? Márpedig a skinnyfat teljesen általános lett és elfogadott manapság.
X kg vagyok, hová kellene fogynom?
Az anyagcsere gyorsasága határozza meg, milyen gyorsan tudod elégetni a kalóriákat. Az alapanyagcserét növeli pl. a lázas állapotok, ha megemeled a testhőmérsékletedet, a növekedés, edzés /fizikai aktivitás kb. 10-szer annyi kcal-t éget, mint a szellemi/, ill. fontos azt tudni, hogy minél nagyobb az izomtömeged, annál gyorsabb lesz az anyagcseréd. Tehát amíg egységnyi idő alatt a zsírszöveted 4 kcal-t éget el, addig az izom 9-et. Tehát ha nem akarsz életed végéig kampányszerű diétákat beiktatni /amik ált. koplalás kategóriák/, hogy tartsad a súlyodat, akkor építs izmot!
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...828384...165