


Információk, érdekességek
Alzheimer-kór kockázat és ivóvíz
2009. március 09.
A nagyobb napi alumíniumbevitel több mint kétszeresére emelte az elbutulás kockázatát.
Az ivóvíz nagyobb alumíniumtartalma növeli az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát fogyasztóinál, míg magasabb szilíciumdioxid-szintje csökkentheti a veszélyt - közölték francia kutatók. Virginie Rondeau és kutatócsoportja tizenöt éven át követte idõs emberek egészségi állapotát, miközben ivóvizük összetevõit is elemezték. Ha az alumínium napi bevitele meghaladta a 0,1 milligrammot, nagyobb valószínûséggel jelentkezett a megjegyzõ- és emlékezõképességek csökkenése, a szellemi hanyatlás - állapították meg a szerzõk az American Journal of Epidemiology címû szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban.
Gyakorlat teszi a doktort
2009. március 07.
Az eredmények ott a legjobbak, ahol sok infarktusos beteget kezelnek.
Lényegesen jobb a túlélési esélye annak a szívinfarktust elszenvedõ betegnek, akit a rohammentõ olyan kórházi osztályra szállít, ahol gyakorlottak a roham kezelésében. A bíztató eredményeket az amerikai Szívgyógyászati Kollégium folyóirata közölte.
Télbõl a tavaszba
2009. március 04.
A még hûvös tavaszi levegõ különösen az érzékeny bõr számára jelent veszélyt.
Végre kiszabadulva a tél fogságából, könnyen "áldozatul eshetünk" a csalogató tavaszi napsütésnek: a még hûvös levegõ, a hideg szél különösen a száraz, érzékeny bõr számára jelent veszélyt. A száraz bõr, a cserepes ajkak kellemetlen kísérõi lehetnek a hûvösebb kora tavaszi idõjárásnak.
Rosszindulatú daganatok ellen nem véd a fokhagyma
2009. március 04.
Az érdeklõdést az váltotta ki, hogy a fûszerbõl olyan anyagokat sikerült kimutatni, melyek rákellenes hatásúak.
A fokhagyma az egyik legtöbbet használt fûszernövény, de az eddigi tudományos eredmények nem elégségesek ahhoz, hogy rákellenes gyógyszerré is nyilváníthassák. Korea Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyezõ Hivatalának véleményét az American Journal of Clinical Nutrition folyóirat közölte.
Anyagcsere - az élet alapja
2009. február 11.
Milyen hatással vannak az anyagcsere folyamatok egészségünkre?
Egyre többet hallunk róla, hogy az egészséges életmód, és a betegségmegelõzés szempontjából alapvetõ jelentõséggel bír a kiegyensúlyozott anyagcsere. Mi az anyagcsere feladata és mit tehetünk mi magunk az anyagcsere folyamatok élénkítése érdekében? - Antal Emese, dietetikus, szociológus válaszol.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...141142143...169