


Információk, érdekességek
A tudatalatti üzenetek könnyen szorongáshoz vezethetnek
2007. augusztus 10.
Mások pillanatnyi arcrezdüléseit és a mögötte rejlõ érzelmeket talán észre sem vesszük, tudatalattink azonban érzékeli és elraktározza azokat.
Egy kutatás szerint ezek a finom rezdülések figyelmeztetésként jelenthetnek meg az agyunkban. Általában segítségünkre vannak, hiszen rejtett veszélyeket fedezhetünk fel általuk, azonban növelhetik az állandó szorongás kialakulásának lehetõségét is.
A kutatásban részt vevõ önkénteseknek összesen 70 arcot kellett végignézniük egy számítógép képernyõjén. Mind a 70 arcon meglepett kifejezés volt látható. Azonban minden alkalommal, amikor új arc tûnt fel, harminc milliszekundumig egy másik - ijedt vagy boldog - arc is felvillant a képernyõkön. Ez olyan rövid idõ, hogy a tudatos énünk nem képes érzékelni.
"Féltékeny? Én?" - 2. rész
2007. július 08.
Hogyan lehet együtt élni a féltékenységgel?
Ha a féltékeny ember lelkileg szenved, gyötrõdik, sajnos arra készteti a társát is, és az élet kettesben lassanként rémálommá válik. Valójában a kóros féltékenység eredménye lehet az is, hogy végül meghiúsul mindenfajta párbeszéd a szerelmi partnerek között, hiszen teljes a hitetlenség az egyik fél részérõl. Nincs is annál borzasztóbb és kiábrándítóbb, mint amikor valakinek nincs miért szemrehányást tennie magának, és mégis érzi, hogy hiába gyõzködi a másikat a hûségérõl, az nem hisz neki. Szinte zúg a feje az örökösen ismétlõdõ mondatoktól, melyeket a saját téveszméibe magát belelovalló társától nap mint nap hall. "Biztos vagyok benne, hogy megcsalsz, és tudom, hogy el fogsz hagyni." Vagy: "Jól csinálod, úgy teszel, mintha hû lennél hozzám, pedig mást szeretsz." - ilyen és ehhez hasonló mondatok a párkapcsolat igazi sírásói. A megvádolt társ azután egy napon rájön, hogy sehogyan sem tud a másiknak tetszõ módon viselkedni, aki minden lépésében talál kifogásolnivalót, mellyel az õ csalfaságát próbálja bizonygatni.
"Féltékeny? Én?" - 1. rész
2007. július 08.
Íme néhány jó tanács, hogyan kerülhetõ el a féltékenység pokla...
Bevallva vagy bevallatlanul, valószínûleg mindnyájan voltunk már féltékenyek. Ez az érzés normális mértékben teljesen természetes velejárója a párkapcsolatnak. Csak az nem féltékeny, aki nem szerelmes - tartja a mondás. De persze ha a gyanakvás eluralkodik rajtunk a mindennapokban - szinte betegessé válik - fullasztó, elviselhetetlen légkört teremt, és elõbb-utóbb tönkreteszi a viszonyt. De vajon tudjuk-e, hogyan kerüljük el ezt a veszélyt?
A kényeztetés felsõfoka
2007. június 29.

A lélek láthatatlan erõközpontjai
2007. június 28.
Az általános keleti elképzelés szerint az emberi testhez rendelve hét olyan fõ erõközpont van, amely az egyetemes energia befogadására és szétosztására szolgál. Szanszkrit szóval, külalakjukra és mozgásukra is egyszerre utalva csakrának (keréknek) nevezik ezeket.
A csakrák az energiát különbözõ energiavezetékeken szállítják az egész test rendszerében. Egyes õsi tibeti és indiai szövegek 72 000 kis vezetéket említenek, míg mások szerint a számuk akár 350 000 is lehet. Ahol legalább huszonegy csatorna találkozik, ott alakultak ki a fõ erõközpontok, míg ahol az energiaszálak csak tizennégyszer keresztezik egymást, ott találjuk a mellékcsakrákat. Léteznek sokkal kisebb örvények is, s úgy tûnik, e helyek a kínai tûszúrásos orvoslásban is ismert meridiánokhoz és akupunktúrás pontokhoz kapcsolódnak.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...211212213...236